5 porad dotyczących szybkiej sprzedaży domu – praktyczny poradnik na 2023 rok.

Czy jesteś w pośpiechu, aby sprzedać swój dom? Niezależnie od powodu, dla którego to robisz, sprzedaż domu szybko i znalezienie dobrych potencjalnych nabywców nie zawsze jest łatwe!

Chociaż nikt nie jest w stanie przewidzieć dokładnej ilości czasu, jaki zajmie sprzedaż nieruchomości, istnieją pewne sposoby na przyspieszenie tego procesu. Ostatecznym celem byłoby oczywiście znalezienie kupca, który docenia twój dom po jego godziwej wartości, jednocześnie szanując żądaną cenę.

Tak więc, bez dalszych ceregieli, oto 5 wskazówek, które pomogą Ci się wyróżnić i zmaksymalizować swoje szanse na szybką sprzedaż w odpowiedniej cenie!

  1. Dokonaj inspekcji domu, zanim pójdzie na sprzedaż

Czy znasz swój dom tak dobrze, jak Ci się wydaje? Inspekcja może zmienić twoje zdanie. Właściciele domów nie zawsze mają obiektywne spojrzenie na dom, w którym żyli przez lata. A przecież ten problem często zmusza ich do obniżenia ceny.

Inspektor budowlany będzie w stanie zidentyfikować drobne naprawy, które należy przeprowadzić. W szczególności mogą wykryć ewentualne problemy, jak również bardziej poważne, takie jak pęknięcia w fundamentach, infiltracja wody lub pleśń w piwnicy. Przeprowadzając taki proces, można ustalić uczciwą i sprawiedliwą cenę, zgodną z rzeczywistym stanem nieruchomości.

Sprzedajesz mieszkanie sprawdź : 3 zimmer wohnung mainflingen

Z drugiej strony, kupujący, który został poinformowany, że dom został sprawdzony przez profesjonalistę, będzie bardziej pewny siebie. Nie wahaj się więc dostarczyć im raportu z inspekcji, aby jeszcze bardziej przekonać ich do złożenia oferty.

Zauważ, że istnieje kilka rodzajów inspekcji, w tym: inspekcja przed sprzedażą (gdzie profesjonalista jest upoważniony przez sprzedającego do oceny stanu domu) i inspekcja przed zakupem (gdzie kupujący wynajmuje inspektora budowlanego, aby ustalić, czy dom, który chce nabyć, ma ukryte problemy lub wady)

  1. Ustalenie realistycznej ceny sprzedaży: zwycięski trik

Wiemy, jak bardzo cenisz sobie dom, w którym dorastały Twoje dzieci. Jego wartość jest bezcenna dla Ciebie, ale nie dla potencjalnych nabywców. Na rynku nieruchomości Twój dom będzie miał dobrze określoną cenę. Ponadto, nie ma nic gorszego niż sprzedawca, który nie używa zdrowego rozsądku przy wystawianiu swojej nieruchomości na sprzedaż.

Poświęć czas na zbadanie cen nieruchomości w Twojej okolicy i nie krępuj się wziąć pod uwagę wszelkich ulepszeń i rozszerzeń, które mogłeś zrobić w swojej nieruchomości. Na przykład, można użyć kalkulatorów i arkuszy kalkulacyjnych przed ustaleniem ceny. Pośrednik w obrocie nieruchomościami może pomóc Ci w ustaleniu ceny nieruchomości, a także doradzić, jak szybko znaleźć kupca..

Sprzedajesz mieszkanie sprawdź: location appartement duplex ouistreham

  1. Wyremontuj, aby łatwiej sprzedać swój dom

Jeśli Twój dom jest stosunkowo stary, prace remontowe mogą być konieczne, aby dać Ci jak najlepszą szansę na otrzymanie oferty. Zacznij od odświeżenia ścian i faworyzowania jasnych kolorów, aby zmaksymalizować przestrzeń w swoich pomieszczeniach.

Jeśli Twoim celem jest „wow” potencjalnych nabywców odwiedzających Twoją nieruchomość, to może być dobre do remontu kuchni i / lub łazienki. Są to dwa najważniejsze pokoje w domu i mogą przechylić szalę na swoją korzyść.

Jeśli chodzi o zewnątrz nieruchomości, należy pamiętać, że krajobrazu ogrodu lub instalacji patio lub solarium może znacznie zwiększyć wartość dodaną nieruchomości, oprócz pomagając wyróżniać się znacznie.

  1. Zachowanie pozorów

Wielu nabywców zwiedza interesujące ich dzielnice w poszukiwaniu rzadkiej perły. Z tego powodu wygląd zewnętrzny Twojego domu będzie miał ogromne znaczenie.

Zacznij od upewnienia się, że Twój znak „Na sprzedaż” jest dobrze widoczny. Trawnik powinien być doskonale utrzymany, podobnie jak drzewa i kwiaty otaczające Twoją nieruchomość. Jeśli zauważysz jakieś małe wgniecenia na dachu, oknach lub drzwiach zewnętrznych, nie czekaj, aby je naprawić. Zewnętrzny wygląd domu musi przyciągać gości.

Jeśli chodzi o wnętrze nieruchomości, zadbaj szczególnie o wystrój poprzez dość neutralną atmosferę, godną home stagingu. Upewnij się, że zdejmujesz wszelkie nietypowe dekoracje, które mogą nie przypaść wszystkim do gustu i wymień wszelkie stare i zużyte meble. Kupujący powinien być w stanie wyobrazić sobie siebie w domu, więc ułatw im to!

Jeśli masz zwierzęta, upewnij się, że ich kuweta jest idealnie czysta i wolna od wszelkich zapachów. Skorzystaj z oglądania, aby iść i chodzić ze swoimi zwierzętami, ufając swojemu brokerowi, aby przyciągnąć kupujących.

Sprzedajesz mieszkanie sprawdź:  4 bedroomed detached houses alloa

  1. Starannie wybrać brokera nieruchomości, aby szybko sprzedać swój dom

Twój broker będzie Twoim partnerem w szybkiej sprzedaży domu i będzie odpowiedzialny za zapewnienie Ci spokoju. Wybierz profesjonalistę, który już zrealizował wiele projektów w Twojej dzielnicy mieszkalnej i upewnij się, że nie są zbyt zajęci, aby móc skupić się na swoim projekcie sprzedaży. Agent nieruchomości będzie wiedział, jak najlepiej wprowadzić dom na rynek (znaki, reklama), aby sprzedać go jak najszybciej i za najlepszą cenę.

Czy wiesz, że możliwe jest posiadanie dwóch brokerów nieruchomości? Jeśli pierwszy pośrednik (opłacany prowizją) zajmie się sprzedażą Twojej nieruchomości, drugi pośrednik może zająć się (bezpłatnie) znalezieniem Ci nowej nieruchomości do kupienia. Upewnij się jednak, że obaj specjaliści posiadają licencję Organisme d’autoréglementation du courtage immobilier du Québec (OACIQ), ponieważ jest to obowiązkowe w Quebecu.

Czy planujesz sprzedać swój dom? Sprawdź nasz przewodnik How-to Guide to Buying a Property, który poprowadzi Cię przez różne etapy tego procesu.

Plus, dowiedzieć się, jak wybrać agenta nieruchomości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

osiemnaście + 6 =