Bateria prysznicowa natynkowa czy podtynkowa?

Baterie prysznicowe, które znajdują się na rynku różnią się między sobą nie tylko ogólnym designem, kolorystyką, materiałem, z którego zostały wykonane, ale także i sposobem montażu. Do wyboru mamy baterie prysznicowe natynkowe oraz te montowane podtynkowo. Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na temat różnicy oraz zalet baterii natynkowych i podtynkowych – koniecznie zapoznaj się z naszym poniższym wpisem. Zapraszamy!

Bateria prysznicowa natynkowa – zalety

Kabiny prysznicowe cieszą się wciąż niesłabnącą popularnością. Nie ma się czemu dziwić, ponieważ, dzięki nim można szybko skorzystać z natrysku, poza tym zajmują mniej miejsca, niż wanna i dlatego wybierane są chętnie do niewielkich łazienek. Bateria prysznicowa jest integralną częścią kabiny. Jednym z modeli, który może się tam znaleźć jest bateria prysznicowa natynkowa.  Modele te dostępne są w wielu wersjach stylistycznych. Bez problemu więc otrzymać można baterie prysznicowe natynkowe retro, nowoczesne, klasyczne czy loftowe.

prysznic

Dlaczego warto wybrać baterię prysznicową natynkową?

Eksperci podkreślają, że w przypadku baterii prysznicowych natynkowych – największym atutem jest sam montaż. Poza tym modele te dostępne są w wielu wariantach stylistycznych. Ciężko jest sobie wyobrazić baterię prysznicową podtynkową retro czy też w wersji klasycznej. Zawsze są to modele natynkowe. Podczas wyboru baterii do łazienki, należy jednak zawsze zwracać uwagę nie tylko na design, estetykę danej baterii natryskowej, ale także i na jej parametry techniczne, które odpowiedzialne są za komfort jej użytkowania czy trwałość.

Bateria natryskowa natynkowa kontra bateria prysznicowa podtynkowa

Pomimo ogromnej popularności baterii natryskowych natynkowych, sporym zainteresowaniem cieszą się także baterie prysznicowe podtynkowe. Modele te wybierane są przede wszystkim do łazienek nowoczesnych. Jeszcze jakiś czas temu montowane były głównie w hotelach, w łazienkach basenowych. Obecnie kupowane są także do prywatnych łazienek.

Te baterie natryskowe zachwycają modernistycznym designem. Ze względu na niego sprawdzają się w łazienkach nowoczesnych, minimalistycznych. Są to też baterie łazienkowe, które są wyjątkowo trwałe. Wszystko przez to, że elementy, części, które zazwyczaj ulegają uszkodzenia – w przypadku baterii natryskowych podtynkowych są schowane w ścianie. Minusem baterii jest z pewnością bardziej problematyczny montaż oraz cena. Koszt zakupu jest w jej przypadku wyższy, jednak z pewnością jest to wybór, który się opłaca.

One thought on “Bateria prysznicowa natynkowa czy podtynkowa?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 + trzynaście =