Ile kosztuje zmniejszenie pierścionka?

Kupowanie biżuterii dla drugiej osoby to spore wyzwanie. Szczególnych trudności może przysporzyć pierścionek zaręczynowy, zwłaszcza gdy mężczyzna nie zna rozmiaru, jaki nosi jego kobieta. Na szczęście zmiana rozmiaru pierścionka jest możliwa, choć jego zmniejszenie wiąże się z koniecznością poniesienia dodatkowych kosztów. Ile kosztuje zmniejszenie pierścionka?

Co zrobić, gdy pierścionek zaręczynowy jest za duży?

Dobranie odpowiedniego rozmiaru pierścionka nie jest łatwym zadaniem. Na szczęście usługi jubilerskie pozwalają na korektę rozmiaru tak, by zakładanie biżuterii nie wiązało się ani z dyskomfortem, ani tym bardziej z możliwością jej zgubienia. Kiedy należy dokonać zmiany rozmiaru obrączek czy innej biżuterii? Otóż korekta rozmiaru biżuterii jest konieczna, gdy pierścionek wchodzi na palec zbyt luźno. Prawidłowo dobrany pierścionek powinien przechodzi z lekkim oporem przez staw, a następnie gładko zsuwać się do końca palca. Jeśli tak się nie dzieje, powiększenie pierścionka będzie skutecznym rozwiązaniem. Zmiana rozmiaru biżuterii jest konieczna również wówczas, gdy wchodzi ona na palec zbyt luźno i zsuwa się z niego bez naszej pomocy. Usługi korekty rozmiaru pozwalają rozwiązać zarówno pierwszy, jak i drugi problem, dzięki czemu możemy cieszyć się z naszej biżuterii bez ryzyka jej zgubienia czy dyskomfortu związanego z uciskiem.

ile kosztuje zmniejszenie pierscionka

Na czym polega korekta rozmiaru pierścionka?

Dostałaś piękny pierścionek z białego złota, ale jego rozmiar jest zbyt duży? Twój nowy pierścionek marki apart nie może wcisnąć się na Twój palec? Nic straconego! Większość modeli pierścionków można zmniejszyć lub zwiększyć w zależności od potrzeb użytkownika. Jak przebiega powiększenie obrączki i jak wygląda usługa zmiany rozmiaru na mniejszy?

ile kosztuje zmniejszenie pierścionka

Zmniejszenie rozmiaru pierścionka

Wykonanie korekty rozmiaru w tym zakresie to ściskanie oraz – znacznie popularniejsze – wycinanie fragmentu obrączki. Usługa zmniejszenia pierścionka przez ściskanie dotyczy przede wszystkim płaskich obrączek lub też pierścionków, które mają gładką szynę. Technikę tą można zastosować tylko wówczas gdy pierścionek okazał się za mały tylko w niewielkim stopniu. Zdecydowanie częściej wykonuje się jednak wycięcie. W tym przypadku fragment szyny zostaje wycięty tak, by pasował on na rozmiar palca. Następnie oba pozostałe fragmenty zostają ze sobą złączone poprzez lutowanie. Właściwy rozmiar pierścionka osiągniemy tą metodą tylko wówczas, gdy na obrączce nie ma wyraźnych zdobień ani ozdobnych kamieni.

koszt zmniejszenia pierścionka

Powiększenie rozmiaru pierścionka

Większy rozmiar pierścionka można uzyskać przy pomocy trzech technik. Pierwszą z nich jest rozwalcowanie. Jak sama nazwa wskazuje, fragment szyny zostaje rozwalcowany, przez co jego obwód się zwiększa. Jest to najczęściej stosowana technika, na co wpływa przede wszystkim wysoki poziom bezpieczeństwa. Przy jej pomocy możliwe jest osiągnięcie idealnego rozmiaru bez ryzyka pęknięcia ulubionej biżuterii. Kolejną skuteczną metodą będzie wstawka, czyli umieszczenie w obrączce niewielkiego fragmentu, zwiększającego jej rozmiary. W tym przypadku pierścionek musi być jednak powiększony przy pomocy wstawki, zawierającej identyczną ilość kruszcu, jak obrączka. Ostatnia już metoda to rozciąganie. Osiągnięcie nowego rozmiaru pierścionka następuje poprzez jego delikatne rozciągnięcie.

zmniejszanie pierścionka

Cennik usług jubilerskich, czyli ile kosztuje zmniejszenie pierścionka?

Wiele osób nie decyduje się na tego rodzaju działania obawiając się, że korekta rozmiaru pierścionka jest drogą inwestycją. W rzeczywistości często naprawa pierścionka przewyższa koszty samej korekty jego rozmiaru. Często również korekta rozmiaru obrączek czy usługa zmniejszenia pierścionka zaręczynowego wliczona jest w koszt zakupu biżuterii, o co warto zapytać już podczas wizyty u jubilera. To, ile kosztuje korekta rozmiaru zależy w znacznym stopniu od miejsca, które wybierzemy ale również i od samego pierścionka. Pierścionek wykonany ze srebra będzie z pewnością nieco tańszy, niż złota próba w biżuterii. Istotny będzie tutaj również wzór pierścionka. W zależności od modelu obrączek ślubnych czy pierścionka, za jego zmniejszenie możemy zapłacić od 20 do 50 zł w przypadku, gdy przedmiotem będzie piękny pierścionek wykonany ze złota i ozdobiony kamieniami.

zmniejszenie obrączki cena

Gdzie dokonać zmiany rozmiaru pierścionka?

Zmniejszenie pierścionka apart może odbywać się w salonie, w którym biżuteria została zakupiona. To właśnie do takiego salonu warto się udać, by przeprowadzić zmniejszenie obrączki czy też korektę rozmiaru pierścionka. Warto wcześniej sprawdzić cennik usług jubilerskich, by nie przepłacić za oferowaną usługę. Jak już zostało wspomniane, wielu jubilerów oferuje również bezpłatną korektę rozmiaru biżuterii, która zakupiona została w danym salonie. Warto mieć to na uwadze, kupując pierścionek dla drugiej osoby i nie znając przy tym jej rozmiaru.

Jak dokonać wyboru rozmiaru pierścionka zaręczynowego?

Jeśli rozmiar pierścionka okaże się nieprawidłowy, na ogół istnieje możliwość jego korekty. Aby jednak nie musieć podejmować takich kroków, warto nieco dopomóc sobie w prawidłowym wyborze. Jak to zrobić? Być może uda się pożyczyć jeden z pierścionków ukochanej osoby tak, by nie zauważyła ona jego zniknięcia. Dzięki temu możliwy będzie zakup biżuterii w dokładnie takim samym rozmiarze. Jeśli jednak nie będzie to możliwe, możesz zmierzyć rozmiar suwmiarką. Pamiętaj jednak, by robić to dokładnie, gdyż poszczególne rozmiary różnią się między sobą stosunkowo niewiele.

zmniejszenie pierścionka cena

Ile kosztuje skrócenie pierścionka?

Zmiana rozmiaru pierścionka zaręczynowego może kosztować od 20 do ok. 50 zł. Cena korekty rozmiaru zależy przede wszystkim od materiału, z którego pierścionek został wykonany.

Ile trzeba czekać na zmniejszenie pierścionka?

Czas korekty rozmiaru zależy od miejsca, które wybraliśmy do wykonania tej usługi. W większych miastach może on wynosić nawet dwa tygodnie.

Jak się zmniejsza rozmiar pierścionka?

Korekta rozmiaru pierścionka dokonywana jest poprzez wycięcie. Polega ona na wycięciu fragmentu pierścionka, a następnie ponownym zlutowaniu pozostałego fragmentu obrączki.

One thought on “Ile kosztuje zmniejszenie pierścionka?

  • 25 stycznia, 2023 o 8:23 am
    Permalink

    Dopiero u was znalazłem odpowiedź na moje pytanie, dzięki!

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 − jeden =