Jak wyczyścić szczotkę do włosów? Proste sposoby

Po szczotkę do włosów sięgamy każdego dnia, czasem nawet wielokrotnie. Świadomie wybieramy ten gadżet, dopasowując go do rodzaju włosów i fryzury, którą chcemy przy jego pomocy osiągnąć. Nie należy jednak zapominać, że regularne czyszczenie szczotki jest równie ważne, jak pielęgnacja samych włosów. Jak wyczyścić szczotkę do włosów? Poznaj nasze sposoby na skuteczne mycie szczotki do włosów.

Czyszczenie szczotki do włosów – dlaczego jest to takie ważne?

Szczotka do włosów może się brudzić, podobnie jak każdy inny przedmiot, którego używamy. Czesanie włosów brudną szczotką nie jest w najmniejszym stopniu higieniczne. Wszystkie zanieczyszczenia wracają bowiem na skórę głowy i nasze włosy. Szczotką zbieramy z włosów kurz, resztki kosmetyków, a nawet pot. Czyszczenie szczotki należy więc przeprowadzać regularnie, by zanieczyszczenia nie wracały na nasze włosy. Powodują one bowiem nie tylko pogorszenie ich wyglądu i kondycji, ale mogą również negatywnie wpływać na skórę głowy, wywołując alergię i podrażnienia. W takim brudnym, zanieczyszczonym środowisku, szybko rozwijają się bakterie i pleśń. Używając brudnej szczotki, można więc nabawić się łojotokowego zapalenia skóry, łupieżu czy grzybicy. Czysta szczotka to z kolei zdrowe włosy, które nie będą się przetłuszczać, jeśli zadbamy o nie w odpowiedni sposób.

czym wyczyścić szczotkę do włosów

Jak często czyścić szczotki do włosów?

Czyszczenie szczotek plastikowych, wykonanych z naturalnego włosia czy też z włosia dzika należy przeprowadzać regularnie. Metoda mycia szczotki zależy przede wszystkim od materiału, z którego została ona wykonana. Wpływ ma tutaj również kształt samej szczotki. Niemniej jednak warto pamiętać, by dokładnie umyć szczotkę po każdym użyciu. Chodzi tutaj przede wszystkim o usunięcie z niej włosów, które pozostały po czesaniu. Jak wiadomo, szczotkowanie włosów wiąże się z utratą części z nich. Gromadzenie zalegających włosów na szczotce wpływa nie tylko na jej estetykę, ale również i na higienę. Dokładnie należy czyścić szczotki minimum raz w tygodniu. Dzięki temu możemy mieć pewność, że szczotka będzie higieniczna w użyciu, a czesanie włosów szczotką nie przyczyni się do pogorszenia ich stanu.

jak czyścić szczotkę do włosów

Domowe sposoby na mycie szczotki

Szczotki używamy codziennie, czasem nawet kilka razy w ciągu dnia. Dlatego też czyszczenie i dezynfekcja szczotki jest niezwykle istotną czynnością. Co ważne, nie trzeba kupować specjalnych preparatów chemicznych, by używana szczotka była higieniczna. Wystarczy kilka domowych sposobów, pozwalających dokładnie wyczyścić szczotkę.

Jak wyczyścić szczotkę plastikową?

Do pielęgnacji włosów bardzo często używamy szczotek plastikowych. Swoją szczotkę warto pielęgnować, pozbywając się z niej nadmiaru włosów tuż po ich uczesaniu. Czyszczenia plastikowej szczotki warto podjąć się, gdy jest ona jeszcze mokra, co znacznie ułatwi ten proces. Do wyczyszczenia plastikowej szczotki przyda się wykałaczka, którą można podważyć zalegające na niej włosy. Do mycia szczotki używamy natomiast wcześniej przygotowanego roztworu. W szklance ciepłej wody rozpuść więc trochę sody oczyszczonej i szamponu do włosów. W roztworze wyczyść szczotkę, a następnie dokładnie wypłucz szczotkę wodą.

jak czyścić szczotki do włosów

Jak umyć szczotkę z naturalnego włosia?

Pozostałe na szczotce obumarłe włosy można usunąć przy pomocy grzebienia. Czyszczenie szczotek wykonanych z naturalnego włosia opiera się również na specjalnym roztworze. Tym razem należy wyczyścić włosie wodą, połączoną z odżywką do włosów lub szamponem. Po tym procesie pozostaw szczotkę do wyschnięcia. Czyszczenie szczotki drewnianej powinno również obejmować nasączanie olejkiem. Wystarczy już kilka kropel, by móc cieszyć się wyglądem ulubionej szczotki znacznie dłużej. Takie mycie szczotki należy przeprowadzać minimum raz w tygodniu, by była ona higieniczna w użyciu.

jak usunąć włosy ze szczotki

Jak wyczyścić szczotkę tangle teezer?

Szczotka do włosów tangle teezer doceniana jest przede wszystkim przez kobiety, dla których największym problemem są plączące się włosy. Dzięki specjalnym szczotkom możliwe jest płynne rozczesanie włosów bez konieczności ich łamania. Aby wyczyścić tangle teezer będziesz potrzebować szczoteczki do zębów, wody i niewielkiej ilości mydła. Zanurz więc szczotkę w roztworze wymienionych składników. Teraz naszą szczotkę czyścimy szczoteczką do zębów. Czynność powtarzaj aż do osiągnięcia zamierzonych efektów. Po wszystkim wypłucz szczotkę ciepłą wodą.

Jak wyczyścić szczotkę z włosia dzika?

Włosie dzika idealnie wyczyści pianka do golenia. Czyszczenie szczotki pianką to mniej znana, choć równie popularna metoda. Umyj więc włosie szczotki i nałóż na nie piankę. Rozprowadź ją równomiernie po całej powierzchni i pozostaw na ok. 20 minut. Piankę należy zmyć ze szczotki chłodną, bieżącą wodą. Na koniec spryskaj szczotkę odżywką lub nałóż na nią kosmetyk i ponownie spłucz. Wysusz szczotkę dokładnie, by móc jej ponownie użyć podczas codziennego czesania.

jak wyczyścić szczotkę do włosów

Jak zachować higienę szczotki olivia garden finger?

Szczotka finger brush sprawdza się w pielęgnacji każdego rodzaju włosów, bez względu na ich długość. Czyścić szczotkę olivia garden finger można przy użyciu delikatnego szamponu do włosów. Po ręcznym usunięciu fragmentów włosów, należy zwilżyć jej włosie, a następnie nanieść na nią szampon. Teraz pry pomocy palców umyj włosie szczotki szamponem i spłucz szczotkę czystą wodą. Wysusz szczotkę ciepłym powietrzem lub pozostaw do wyschnięcia.

Jak wyczyścić szczotkę do prostowania włosów?

Brudnej szczotki do prostowania włosów nie należy czyścić przy użyciu substancji chemicznych. Najlepiej przecierać ją suchą szmatką, regularnie czyszcząc z włosów i zalegającego na niej kurzu.

jak wyczyścić szczotkę

Jak wyczyścić okrągłą szczotkę do włosów?

W przypadku szczotek okrągłych można posiłkować się wykałaczkami lub patyczkami do uszu. Gdy już usuniemy z niej włosy, należy czyścić ją ciepłą wodą, szamponem i sodą oczyszczoną, wymieszanymi w jednej szklance.

Jak często myć szczotkę do włosów?

Czyszczeniu brudnych szczotek warto poświęcić czas minimum raz w tygodniu, choć zależy to przede wszystkim od rodzajów szczotek oraz częstotliwości ich użytkowania. Co ważne, włosy ze szczotek należy usuwać po każdym użyciu.

One thought on “Jak wyczyścić szczotkę do włosów? Proste sposoby

  • 25 stycznia, 2023 o 8:24 am
    Permalink

    Pan Redaktor to ma lekkie pióro … zazdroszczę.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

18 − 14 =