Na której ręce nosić bransoletkę? Porady dla Pań i panów

Noszenie różnego rodzaju biżuterii już od wielu lat stanowi nieodłączny element zarówno codziennych stylizacji, jak i tych, które zakładane są na specjalne okazje. Takie detale dodają nam charakteru i wprowadzają nieco indywidualizmu. Pomimo pozornej dobrowolności w zakresie zakładania i doboru biżuterii, istnieją jednak pewne zasady, związane z jej noszeniem. Jedną z nich jest to, na której ręce nosi się bransoletkę. Podpowiadamy więc, jak nosić bransoletkę, by wpasować się nie tylko w najnowsze trendy, ale również i tradycyjne, stosowane od lat rozwiązania.

Na której ręce nosić bransoletkę damską?

Jeszcze kilka lat temu to, na której ręce bransoletka zostanie umieszczona, nie stanowiło na ogół powodu do dyskusji. Dziś zasady dotyczące noszenia bransoletek uległy jednak zmianie. O ile dawniej ozdobne czy złote bransoletki zakładało się z reguły na prawą, dominującą rękę, o tyle dzisiaj możemy nosić bransoletki tak, jak jest nam wygodniej, a nawet na obu rękach, jeśli mamy takie życzenie. Bransoletki na prawym nadgarstku bardzo często przeszkadzają w wykonywaniu czynności dnia codziennego. Jeśli chcemy nosić srebrne bransoletki, które z reguły są bardzo delikatne, nie stanowi to większego problemu. Sytuacja wygląda inaczej, gdy na naszym prawym nadgarstku umieszczona zostaje sporych rozmiarów ozdobna bransoleta. Taka biżuteria przeszkadza np. w pisaniu. Dlatego też ozdobne kamienie warto nosić na lewej ręce. W kwestii noszenia bransoletki istnieje również pogląd, że powinna ona znajdować się na ręce, na której noszony jest pierścionek zaręczynowy. Niemniej jednak jest to teoria dość umowna, a noszenie biżuterii ma wyłącznie odpowiadać naszej wygodzie i komfortowi.

jak nosić bransoletki

Symbolika czerwonej bransoletki

Czerwone bransoletki zdobią nadgarstki zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Wiele osób zastanawia się jednak, co czerwone bransoletki oznaczają i dlaczego zainteresowanie dotyczy właśnie tych modeli bransoletek.

Czym jest czerwona bransoletka?

Czerwone bransoletki zaczęły pojawiać się na wózkach lub też na rączkach noworodków i małych dzieci. Jak głosi tradycja, mają one chronić maluchy przed urokiem, rzuconym przez osoby, które nie życzą dobrze naszej rodzinie. Jednak znaczenie czerwonej bransoletki jest znacznie głębsze. Nic dziwnego, że bardzo często można zobaczyć ją np. na rękach ludzi, związanych z szeroko pojętym show biznesem. Czerwoną bransoletkę nosi np. Angelina Jolie, David Beckham wraz ze swoją żoną Victorią oraz polska gwiazda Kayah. Znaczenie czerwonej bransoletki sprowadza się przede wszystkim do ochrony przed złą energią. Czerwone bransoletki oznaczają szczęście, które ma spotkać osobę, decydującą się na takiego rodzaju biżuterię. Znaczenie czerwonej bransoletki związane jest z kabałą, która – zupełnie niesłusznie – stawiana jest na równi z działaniami okultystycznymi. Noś swoją czerwoną bransoletkę, by uchronić się przed zazdrością i oszczerstwami oraz zazdrością i nieszczerymi myślami.

na ktorej rece nosi sie bransoletkę

Na której ręce nosić czerwoną bransoletkę?

Wiele osób uważa, że noszenie czerwonej bransoletki na lewej ręce pomoże przyciągnąć szczęście i inne pozytywne uczucia. Dlaczego właśnie lewa strona jest tą, na którą warto założyć bransoletki w kolorze czerwonym? Ponieważ jest ona bliżej serca, a więc lewa strona jest tzw. stroną odbierającą. Z tą właśnie stroną łączy się często uczucie miłości, a kolor czerwieni jest z nim nierozłącznie związany. I choć czerwone bransoletki często są symbolem wyznawanych wartości należy pamiętać, że należą one po prostu do popularnych modeli bransoletek, a to, że ktoś nosi biżuterię właśnie w tym stylu nie oznacza, że jest zwolennikiem konkretnego wyznania czy idei.

na którą rękę zakłada się bransoletkę

Na której ręce nosić bransoletkę męską?

O ile kryształowe bransoletki czy też duża ilość bransoletek założona na jedną rękę to raczej domena kobiet, o tyle coraz częściej zdarza się, że mężczyzna nosi bransoletkę na jednej ręce. Rodzaje bransoletek, dostępne na współczesnym rynku, nie ograniczają się bowiem wyłącznie do kobiecej biżuterii. Bransoletka powinna oddawać charakter i podkreślać styl. Dlatego też męskie bransoletki na ogół nie przyciągają uwagi świecidełkami i ozdobami, a wyłącznie uzupełniają stylizację od tej eleganckiej, aż po typowo sportowe. Wybór odpowiedniej bransoletki jest więc równie ważny dla mężczyzny, jak i dla kobiety. To, na której ręce nosi bransoletkę chłopak nie powinno jednak mieć przypisywane większego znaczenia. Swoją bransoletkę na ogół ubiera on na prawą rękę. Na lewej ręce mężczyzna bardzo często nosi zegarek. Niemniej jednak to, na którą rękę założysz biżuterię, powinno zależeć wyłącznie od twojej wygody i stylu.

na której ręce bransoletka

Złote bransoletki czy delikatne ozdoby – jak dobrać bransoletkę do okazji?

Wybór odpowiedniej bransoletki, powinien być dopasowany do okazji. Na co dzień z reguły rezygnujemy z ozdób, które przyciągają wzrok dużymi ozdobami czy drogimi kamieniami. Są również kobiety, które wcale nie lubią nosić bransoletek, więc codzienne stylizacje zostają ich zupełnie pozbawione. Nieco inaczej sytuacja wygląda, gdy nosisz swoją bransoletkę na szczególne okazje. Tutaj można dać pole do popisu wyobraźni, dobierając zarówno odpowiednie kreacje, jak i biżuterię. Jeśli na lewej ręce nosisz zegarek, bransoletkę zapnij na prawej, zachowując tzw. zasadę równowagi. Dopasuj jednak biżuterię do swojego stylu, by czuć się w niej komfortowo. Z kolei wyjazd nad morze podkreślić można delikatną bransoletką z muszelek, która świetnie wpasuje się w nadmorski klimat. Dużą popularnością cieszą się również tzw. bransoletki przyjaźni, wręczane sobie przez dwie bliskie osoby na dowód łączących ich silnych relacji.

na której ręce nosi się bransoletkę

Czy można nosić bransoletkę na prawej ręce?

Bransoletkę można nosić zarówno na prawej, jak i na lewej ręce. Takie noszenie biżuterii dotyczy w dużej mierze również i mężczyzn, którzy na lewym nadgarstku bardzo często noszą zegarek.

Jak prawidłowo nosić bransoletki?

Nie istnieją sztywne zasady, regulujące jak nosić bransoletkę damską czy męską. Warto nosić bransoletki tak, by pasowały one do wybranej stylizacji. Bransoletkę nosi się na ogół na tej ręce, na której jest to wygodniejsze.

na której ręce nosić bransoletkę

Co oznacza bransoletka na prawej ręce?

Wiele osób uważa, że ręka, wybrana do noszenia bransoletki ma znaczenie, które chcemy symbolicznie przekazać w ten właśnie sposób. Warto jednak wziąć pod uwagę, że noszenie bransoletki na prawym nadgarstku może po prostu przeszkadzać w wykonywaniu różnych czynności.

2 komentarze do “Na której ręce nosić bransoletkę? Porady dla Pań i panów

  • 25 stycznia, 2023 o 8:21 am
    Permalink

    Bardzo interesujący tekst, praktyczne wskazówki.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

siedemnaście − piętnaście =